Home›› Computer en laptop›› Uw computer schoonmaken - pagina 2
Computer en laptop

Uw computer schoonmaken - pagina 2

Reinigingsmiddel

Bij het schoonmaken van de computer moet u wel een beetje voorzichtig te werk gaan. U kunt niet zomaar ieder schoonmaakmiddel pakken dat onder handbereik is. Veel schoonmaakmiddelen bevatten een oplosmiddel die schadelijk kan zijn voor kunststof. Meestal blijft de schade beperkt tot het nog sneller aantrekken van vuil omdat de beschermlaag van het kunststof wordt aangetast. Goede schoonmaakproducten, speciaal voor het reinigen van de computer,zijn oa de producten van fellowes. Deze zijn te koop bij onderandere kantoorboekhandels. Ook bij de goed uitgeruste computershop zijn goede schoonmaakmiddelen te koop. Verder is voor het schoonmaken glasreiniger, spiritus, keukenrol en wattenstaafjes nodig.

Schoonmaken

Voor beeldscherm heeft u naast reinigingsmiddel voor het schoonmaken van de behuizing, glasreiniger nodig voor de beeldbuis. Dit om krassen te voorkomen. De HEMA levert daarvoor een prima product. Voor het toetsenbord gebruikt u eerst de stofzuiger om het vuil tussen de toetsen weg te zuigen. Daarna kunt u met de kunststofreiniger naar hartelust aan de slag.

Ook de buitenkant van de muis behandeld u met kunststofreiniger. Vervolgens draait u de muis om en draait u het ronde dekseltje in de richting van de pijltjes. Het dekseltje zal nu los gaan en het balletje komt eruit. Om het balletje schoon te maken doet u wat spiritus op een stuk keukenrol, legt het balletje erin en wrijft 'm vervolgens goed schoon.

In de muis zelf zijn drie rollertjes zichtbaar. Vuil op de rollertjes is er meestal de oorzaak van dat een muis niet goed meer functioneert. Om de rollertjes schoon te maken doopt u een wattenstaafje in spiritus en wrijft de rollertjes over het hele oppervlak schoon.

Dan is het tijd om de bal weer terug te zetten in de muis en het dekseltje weer aan te brengen.

De binnenkant.

Voor het schoonmaken van de buitenkant van de computer gebruikt u ook gewoon de kunstofreiniger. Voor de metalen deksel van de systeemkast kunt u ook iets anders gebruiken.

Voor het schoonmaken van inwendige van de computer moet eerst voorzorgsmaatregelen nemen. Omdat de onderdelen van de computer onder zeer lage spanning hun werk doen, zijn ze gemakkelijk te beschadigen door statische elektriciteit. Om beschadiging van de onderdelen te voorkomen is het verstandig een polsband te gebruiken waarmee u uzelf aard. Een polsband is te verkrijgen bij de computerwinkel.

Stof in de computer kunt u verwijderen met behulp van de stofzuiger. Voor het verwijderen van stof op moeilijk bereikbare plaatsen zijn bij de elektronicazaak spuitbussen met perslucht te koop. Met perslucht kunnen ook de ventilatoren van de computer gereinigd worden.

Conclusie

Voor het schoonmaken van de computer heeft u nogal wat spullen nodig. Ook is er met name bij het schoonmaken van de inwendige onderdelen van de computer de nodige voorzichtigheid is geboden.